هلند

هلند یک کشور پیشرفته و از اعضای اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است که بدلیل رفاه و تأمین اجتماعی مناسب، امکان کار پاره وقت برای دانشجویان و اشتغال تمام وقت فارغ التحصیلان در آن بسیار مورد توجه جویندگان تحصیل و اشتغال است. حتی یک سال تحصیل در هلند منجر به مدرک برای شما حق برخورداری از ویزای کار را فراهم مینماید. تحصیل در  هلند رایگان نیست ولی شهریه دانشگاهها بسیار پایینتر از کشورهایی همچون استرالیا است. تحصیل به یکی از زبانهای انگلیسی یا هلندی برگزار میشود و بتدریج بر تعداد دوره های انگلیسی زبان بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد افزوده میشود. برای اینکه فرصت تحصیل در هلند را از دست ندهید، در اسرع وقت به ما بپیوندید.

شرایط کلی:
داشتن توانائی مالی برای تأمین هزینه های زندگی و تحصیل، داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک ۶ یا تافل ۵۵۰)
مقطع کارشناسی ارشد: داشتن حداقل مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاههای ایران (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور یا غیرانتفاعی)

مهلت ثبت نام بسته به دانشگاه، مقطع و حتی رشته تحصیلی بسیار متغیر است (اول ژانویه تا آخر ژوئن). در تعدادی از رشته ها پذیرش برای بار دوم در ماه ژانویه یا فوریه نیز انجام میشود که مدارک باید چند ماه قبل به دانشگاه تحویل داده شود. پیشنهاد میشود دانشجو در اسرع وقت نسبت به تشکیل پرونده اقدام نماید تا گزینه های بیشتری برای درخواست پذیرش داشته باشد. سال تحصیلی معمولاً از نیمه اول ماه سپتامبر آغاز میشود.

بخشی از هزینه های خود را میتوانید با کار در چهارچوب ضوابط (بویژه از سال دوم به بعد) تأمین نمایید. بر اساس ضوابط دولت هلند، دانشجویان مجازند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند. اگر از این حق استفاده نکنید، میتوانید به مدت دو ماه به صورت تمام وقت در طول تعطیلات تابستان کار کنید. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی در حد ۷ یورو (خالص، پس از کسر مالیات) خواهد داشت. توجه داشته باشید که در صورت کار با حداکثر ساعات مجاز، شما میتوانید تنها هزینه مسکن خود را تأمین نمایید. توصیه میشود به شرطی در هلند تحصیل کنید که بدون کار هم بتوانید مخارجتان را از خانواده خود دریافت نمایید.

 

هزینه مسکن و زندگی در هلند

بر اساس نظر اداره مهاجرت هلند، هزینه زندگی دانشجویی ماهانه بین 800 تا1000 یورو برآورد شده است. با این حال، پس از جا افتادن دانشجو در محیط، امکان زندگی با مبالغ کمتر نیز وجود دارد.برای خرج کرایه، خوردو خوراک و رفت و آمد.  تمامی نکات در مورده چگونه خرج کردن در هلند به  دانشجو ارائه میشود .
خوابگاه های شیک و مجهز دانشگاه ها پذیرای کلیه دانشجویان است که خدمات مسکن یا خوابگاه مورد نظر برای شما دانشجویان محترم بر عهده موسسه ما می باشد.

 

شرایط پذیرش  هلند

بورسیه:

امکان دریافت بورس تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری
امکان کار برای دانشجویان در حین تحصیل در هلند(با شرایط محدود)
امکان گرفتن اقامت دائم در این کشور


مدارک مورد نیاز برای پذیرش:

    حداقل داشتن نمره زبان  IELTS:6  و یا TOFEL:550-80
    ترجمه رسمی مدارک تحصیلی وریزنمرات (به زبان انگلیسی)
    فتوکپی گذرنامه
    CV
    Recommendation Letters
    Proposal  و Motivation letter
    نمونه اصل یا کپی تائید شده کارنامه در آزمون زبان
    گواهی سابقه کار در صورت وجود
 

تماس با ما
 تلفن:88354584-021 88861951-021 
ایمیل: Info@aai-edu.com
تهران ،مطهری،خیابان فجر،بن بست مدائن،ساختمان مدائن،پلاک 5،طبقه 5،واحد 17
 
logo-samandehi

 

مؤسسه اندیشه آفرینان بامداد خرد  با مجوز رسمى از وزارت علوم، تحقیقات و فناورى، فعالیت خود را از سال ١٣٩٠ آغاز نموده و با دارا بودن تجربه در امور فرهنگى و دانشجویى اکنون افتخار آن را دارد که در طی ٧ سال اخیر کمک شایانی به دانشجویان براى ادامه تحصیلات تکمیلى در خارج از کشور نماید. هم چنین این مؤسسه جهت تبادل تجربیات مفید خارج و داخل کشور اقدام به برگزارى سمینار و همایش ها و حضور اساتید خارجى در داخل کشور نموده است.

کارشناسان این مؤسسه با تجربیات کافى در زمینه اعزام دانشجو و خدمات آکادمیک مى توانند راهنمایى هاى لازم در مورد تحصیل در خارج از کشور را در اختیار متقاضیان قرار داده و پاسخگوى سؤالات شما باشند. این مؤسسه در مقاطع مختلف تحصیلى اقدام به اخذ پذیرش تحصیلى نموده و به طور ویژه در زمینه پذیرش در مقاطع دکترى فعالیت گسترده اى دارد. موسسه اندیشه آفرینان با بهره مندی از کارشناسان مجرب در خارج از کشور در تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی با متقاضیان همراهی می نماید

 

با اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه ها همراه شما هستیم

عضویت در خبرنامه
اندیشه آفرینان
© تمامی حقوق برای اندیشه آفرینان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک